Plan wat u niet kan plannen met RS
Hans de Vries, Country Manager van RS Benelux, wordt bevraagd

Wie zijn jullie?
We zijn een wereldwijd opererende omnichannel-aanbieder van producten en diensten voor ontwerpers, bouwers, onderhoudsmonteurs en aankopers van industriële apparatuur en processen. Vanuit onze vestiging in Haarlem bedienen we de Benelux-markt. We verkopen meer dan 2.500 merken zoals Festo, Schneider Electric, ABB, Fluke en hebben ook ons eigen merk RS PRO. We hebben meer dan 750.000 producten op voorraad voor levering de volgende dag en focussen op een goede klantenservice en technisch support.
Wat heb je de voorbije jaren in de markt gezien?
Er was een soort 'perfect storm' de afgelopen twee jaar van allerlei factoren die ervoor zorgden dat er ongekende schaarste was op de componentenmarkt; een heel hoge vraag gekoppeld aan een laag aanbod. Dit heeft ook bij ons invloed gehad op onze productbeschikbaarheid, want voor veel klanten werden we een soort emergency supplier en onze ruime voorraad werd van sommige producten geheel opgekocht. Gelukkig is dit nu voorbij en kunnen we weer terug naar waar we goed in zijn. We zijn weer dé partij voor ongeplande aankoop. We hebben namelijk meer dan een miljoen producten beschikbaar voor snelle levering en in kleine aantallen.
Wat betekent dit voor de onderhoudsengineer en hoe speelt RS daarop in?
Vroeger was de maintenance engineer of de onderhoudstechnieker niet vaak de aankoper van het product en hier zien we wel een verandering de laatste jaren. Vaak moet de onderhoudstechnieker nu zelf op zoek gaan naar de juiste leverancier voor alle producten en dat kost tijd. Omdat we focussen op de ongeplande inkoop (wat vaak het geval is in onderhoud), zijn we daar een goede partij voor, zijnde een onestopshop voor alle industriële, technische producten.
Daarvoor is het ook handig dat we bijvoorbeeld een purchasing manager-tool hebben waar men met verschillende profielen in hetzelfde account kan bestellen en er een duidelijk overzicht is binnen het bedrijf wat er gekocht wordt, ook voor herhaalaankopen.
Hoe zie je de toekomst?
Heel positief. We hebben de afgelopen jaren onze product range enorm uitgebreid (met meer dan 100.000 artikelen in 3 jaar), net als ons customer service en technical support team om de focus te houden op klantenservice en technische ondersteuning.
Heb je nog een goede raad voor de onderhoudsspecialisten?
Dan denk ik aan het aandacht besteden aan de ongeplande aankoop en het zo efficiënt mogelijk inrichten van die processen. Een partij als RS, met snelle levering en een grote hoeveelheid aan producten, kan daar een grote meerwaarde bieden, ook wat betreft service.

